Робота для студентів за кордоном

Як влаштуватися на роботу в Чехії, якщо ви – студент

Чи можливо знайти роботу в Чехії, якщо ви ще не завершили навчання? Наша відповідь – це не тільки можливо, це прямо дозволяє студентська віза! Сьогодні поговоримо про особливості працевлаштування для українських студентів у Чехії.

Особливості трудового законодавства Чехії

Буде неправдою сказати, що у Чехії бракує робочої сили. Ні, як і в будь-якій іншій країні, тут є безробіття, і закони вимагають, щоб роботодавці надавали перевагу громадянам країни. Точніше, перш ніж узяти на роботу іноземця, чеська компанія повинна упродовж місяця тримати посаду вакантною, а у випадку перевірки – надати пояснення, чому на це місце не взяли чеха. Через це іноземці часто задіяні або на некваліфікованій роботі (вантажники, офіціанти, прибиральники), або на вузькокваліфікованій (лікарі, науковці, часом програмісти).

Ці обставини мали б для вас значення, якби ви їхали до Чехії просто на заробітки.

Після захисту диплома в чеському університеті ваші права – такі самі, як і в громадян країни, упродовж 9 місяців! Ця норма час від часу змінюється, але все одно дає вам достатньо часу для пошуку роботи відповідно до здобутої освіти й у європейському діловому середовищі.

Про пошук роботи варто подумати заздалегідь: адже ваша студентська віза дійсна тільки два місяці після випуску з вуза. Тому подбайте про те, щоб вас чекали на співбесіді й були готові підписати трудовий договір та документи для оформлення трудової візи.

Як поєднати навчання із пошуком роботи в Чехії?

Насправді до цього вас мотивуватимуть самі університети. Адже їм теж вигідно показувати, які популярні їхні випускники 🙂 . Починайте придивлятися до ринку праці уже на першому році навчання: скоріше за все, у вас буде можливість пройти практику чи стажування в Чехії за фахом під час літніх канікул – і з можливістю подальшого працевлаштування.

Шукати вакансії варто у перевірених джерелах: перш за все, це так звані “ярмарки вакансій”, які часто проходять прямо в вищому навчальному закладі. Слідкуйте за новинами свого університету – компанії можуть проводити презентації чи лекції для студентів, і це також гарний шанс знайти роботу своєї мрії. Також порадьтеся зі своїми викладачами, які підкажуть вам кращі компанії для стажування за вашим профілем.

Не поспішайте братися за першу-ліпшу роботу, яку вам запропонують: поки ви студент, ваші можливості щодо графіку роботи обмежені. Пам’ятайте, що навчання має бути на першому місці.

Співбесіда при прийомі на роботу

Як підготуватися до співбесіди при працевлаштуванні?

Ваша візитівка – це знання мови. Насамперед, звичайно, чеської! Навіть якщо ваша перша робота не потребує високої кваліфікації – скажімо, ви офіціант, знання чеської полегшить вам спілкування із клієнтами та колегами.

Друга важлива умова, яка стане вашою конкурентною перевагою для роботи в Чехії – це знання англійської. Так, навіть якщо ви лише студент, але знаєте чеську та англійську (та ще якусь іноземну мову) – це ваша перевага на ринку!

На співбесіду приходьте вчасно: заздалегідь дізнайтеся, де знаходиться офіс компанії, як найшвидше туди дістатися. Дізнайтеся про специфіку роботи, подивіться їхній сайт та сторінки в соціальних мережах. Запишіть імена людей, які проводитимуть співбесіду. Подумайте, які питання хотіли б поставити своєму керівникові.

Говорячи про свої цілі й задачі, будьте щирими й відкритими, покажіть, що ви вмотивовані працювати в компанії, хоча ще не маєте досвіду. Скоріше за все, серед питань будуть стандартні “чим вас зацікавила наша компанія”, “чим ви будете нам корисні”, “як ви бачите себе у нашій компанії через рік”. Подумайте про відповіді на це, щоб не імпровізувати під час зустрічі.

Пам’ятайте, що говоритимете іноземною мовою. Зосередьтеся на думці, яку хочете донести, говоріть спокійно й чітко. Вам пробачать, якщо ви припуститеся дрібних помилок у вимові чи закінченнях, якщо ви будете впевнені й щирі. Посміхайтеся!

Готуйтеся самостійно!

Можливо, зараз між вами та роботою в Чехії – величезна прірва. Але ви можете почати підготовку вже зараз: виберіть спеціальність, за якою хочете працювати, та університет, де цьому навчають.

Разом із LiveStudy пройдіть річні підготовчі курси до вступу та подавайте документи на вступ до чеського університету: освіта в Чехії повністю безкоштовна, ви сплачуєте лише свої витрати на проживання та побут. Приєднуйтеся до студентської спільноти, обирайте компанію для стажування – і досягайте своїх мрій!

Залишити комментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sign up to our newsletter!