Технічна бібліотека у Празькому університеті

Які переваги має освіта в Чехії

Вища освіта в Чехії – це розумний компроміс між доступним навчанням і визнаною якістю.

З 2004 року Чехія – член Євросоюзу, й стабільно піднімає свої стандарти до загальноєвропейських. У державі стабільно розвивається промисловий сектор економіки і зростають доходи населення. Влада чинить активну підтримку місцевим підприємцям і створює сприятливі умови для залучення іноземних інвестицій.

Життя в Чехії для українців в 2019 році привабливе не тільки в економічному, але і в культурному плані. Освіта в Чехії – зрозумілий вибір для тих, хто цінує стабільність і впевненість у майбутньому.

Як вибрати навчальний заклад, якщо я хочу здобути освіту в Чехії?

Перед вами відкриті двері 26 державних вузів та 46 приватних вищих навчальних закладів. За стандартом європейської освіти, навчання для рівня бакалавра триває 3-4 роки, для здобуття ступеня магістра – ще 1-2 роки. Дипломи чеських вузів визнані в усьому світі. Ось лише деякі з університетів, де ви зможете навчатися:

  • Карлов університет;
  • Празький технічний університет;
  • Масаріков університет у Брно;
  • Технічний університет у Брно;
  • Технічний  університет у Ліберці;
  • Економічний інститут у Празі;
  • Пардубицький університет;
  • Університет Палацького в Оломоуці.

Чим відрізняється вступ до чеських вузів?

Вища освіта в Чехії безкоштовна, однак, на відміну від освіти Німеччині або Словаччині, вступ до вузів у Чехії передбачає обов’язкове складання іспитів. Для навчання ви повинні знати державну мови принаймні на рівні В2, підтвердити попередню освіту (нострифікувати український диплом чи атестат), а також скласти вступний екзамен-тест за профільними предметами – залежно від того, на яку спеціальність плануєте вступати. Зверніть увагу, що для юридичного та медичного напрямків освіти мінімальний середній бал має бути 10,5 або вище.

Державні вузи надають безкоштовну вищу освіту чеською мовою як місцевим, так і приїжджим абітурієнтам. Що стосується англомовних програм, то всі вони платні, але навчання за ними в Чехії значно дешевше, ніж в інших країнах ЄС, при цьому якість нітрохи не поступається західноєвропейським навчальним закладам.

Для студентів існують державні стипендії розміром від 200 до 1000 євро.

Студенти з України, які проходять навчання в чеських університетах, відзначають безліч переваг перебування в країні. Це і доброзичливе ставлення з боку місцевої молоді, і комфортабельні гуртожитки, і відносно невеликі щомісячні витрати на різні потреби.

Ще одна велика перевага для студентів – можливість вільно подорожувати країнами Євросоюзу за студентською візою.

Чому ми радимо проходити підготовчі курси?

Насамперед, це ваша адаптація до традицій життя та побуту в чужій країні. Основна перевага в тому, що ви познайомитеся із викладачами ще до початку основного навчання, побачите на власні очі студентів, які вже здобувають освіту в Чехії, і за потреби зможете змінити спеціальність вступу.

Залишити комментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sign up to our newsletter!