Рекомендаційний лист

Мотиваційний лист до вузу: вражаючі ідеї для абітурієнтів

Мотиваційний, або ж рекомендаційний, лист до вузу – це причина, з якої одні абітурієнти стають студентами, а інші відкладають вступ іще на один рік. Саме за мотиваційним листом невідомий чиновник європейського вузу складає про вас перше враження. Так, ваші оцінки, рівень знання мови, результати творчого конкурсу тощо теж мають значення, але перше враження – найважливіше, і його можна справити лише один раз 🙂

Мотиваційний лист – це резюме?

Ні, резюме – коротка інформація про ваш досвід і досягнення. Мотиваційний лист – це ваше звернення до іншої людини, щоб підкреслити ваші основні якості та показати, чому саме ви повинні зайняти місце в аудиторії.

У цьому листі ви описуєте свої сильні сторони, свою мотивацію до навчання взагалі та до навчання саме на цій спеціальності й саме в цьому навчальному закладі. Чому ви обираєте Чехію, а не Німеччину? Чому технічний університет, а не гуманітарний? Розкажіть про те, які переваги здобуде університет, навчаючи вас, і чого досягнете ви самі завдяки здобутим тут знанням.

Чи є зразок, за яким треба писати мотиваційний лист?

Мотиваційний лист – це презентація унікальності вашої особистості. Він не має стандартної структури, для нього не існує спеціального бланку чи схеми. Головна мета цього листа – переконати приймальну комісію, що саме ви є ідеальним кандидатом на навчання.

Однак у кожному листі є елементи, на які в приймальній комісії звертають увагу. Це ваш рівень знання мови; ваша успішність у школі та результати вступних іспитів (якщо вони є); рекомендації викладачів із підготовчих курсів (або репетитора, або викладачів українського вузу, якщо ви переводитеся після першого курсу); позакласна діяльність абітурієнта.

Так само немає “секретів”, які гарантують ваш вступ до вузу на 100%.

Як написати гарного листа?

Покажіть, що розумієте мету навчання. Багато хто не задумується про це зовсім! Може, ви хочете врятувати світ? Вилікувати рак? Знайти ліки від старіння або облисіння? Не дублюйте сюди інформацію х резюме чи біографії. Напишіть, чого ви досягнете завдяки освіті в Європі.

Будьте щирими. Члени приймальної комісії переглядають тисячі мотиваційних листів, вони одразу впізнають формальну відписку.

Пишіть логічно й стисло. У листі має бути логіка й порядок викладу. Якщо маєте сумніви – порадьтеся із викладачем літератури. Кожне речення повинне нести смисл, розкривати попередню фразу й підводити до наступної. Сюди не варто додавати розлогі абстрактні описи – користуйтеся максимально точними й сильними формулюванням.

Розкажіть про себе. Чим ви відрізняєтеся від інших студентів? Напишіть пару рядків “своєї історії”: як ви прийняли це рішення, як воно змінило вас і ваше оточення ще до початку навчання. Акцентуйте на якомусь особливому елементі, який запам’ятається членам комісії серед тисяч таких листів.

Не обмежуйтеся лише академічними успіхами, але й не приховуйте їх. Може, ви староста класу чи президент студпарламенту? Ви головний з організації позакласного дозвілля? Допомагаєте у притулку для тварин? Напишіть абзац про те, чим займаєтеся поза навчанням, те, що не вказане в атестаті, але характеризує вас як зрілу особистість.

Згадайте про цінності університету. Ви точно читали описи факультетів та історію вузу, до якого пишете листа. Вкажіть, як ваша діяльність допоможе університету посилити свої позиції. Покажіть, що розділяєте моральні цінності та принципи.

А рекомендації?

Рекомендаційний лист – це не те саме, що й мотиваційний! Рекомендації вам пишуть ваші викладачі, науковий керівник, колеги тощо. Якщо ви маєте такі листи, або ваші викладачі можуть для вас їх написати – обов’язково додайте їх до своєї аплікаційної форми!

Рекомендаційні листи для вас повинні написати ті, хто добре вас знає, знає ваші слабкі й сильні сторони й готовий допомагати вам у розвитку. Поясніть цим людям, куди ви подаєте документи й чому зробили саме такий вибір. Попросіть їх описати конкретні випадки вашої співпраці, які покажуть приймальній комісії саме вашу цінність.

Скільки часу необхідно відвести на ці листи?

Починайте писати чорновики мотиваційного листа, щойно вирішили здобувати вищу освіту в Європі. Який би вуз ви не обрали, цей лист стане вам у нагоді. Так само попросіть підготувати рекомендації. Нагадайте колегам про ці листи принаймні двічі: скажімо, за місяць до подачі документів та за два тижні. Так ви точно знатимете, що рекомендації не писалися абияк в останній момент.

Свого листа перечитайте кілька разів, а може – й перепишіть кілька разів. Просто про всяк випадок.

Навіть ідеальний лист не гарантує вам ідеального вступу, але ви точно знатимете, що зробили все, що залежало від вас.

Ми у LiveStudy готові надати розгорнуті консультації щодо мотиваційних та рекомендаційних листів, а також допоможемо із вибором країн навчання, вузів та спеціальностей. До ваших послуг – підготовчі курси, мовні курси та повний спектр послуг, пов’язаних зі вступом до університетів у Європі.

Залишити комментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sign up to our newsletter!