Що взяти на навчання в Європі

На навчання в Європу: чек-лист речей, які треба взяти з собою

Переїзд до іншого міста на навчання, а тим більше – до іншої країни – це не те саме, що тиждень чи два відпочинку на курорті. Якщо ви тільки закінчили навчання в школі та готуєтеся до вступу до європейського вузу, варто приділити більше уваги тому, що ви візьмете із собою в дорогу.

Взяти своє життя в одну валізу

Плануйте все заздалегідь, щоб не опинитися у кампусі з непотрібними речами і речей першої необхідності. Звичайно, більшість речей можна купити (і навіть дешево) у місті, де ви будете навчатися, але спочатку доведеться в чужому місті з’ясувати, що й де продається. Поставимося відповідально й дізнаємося, що беруть із собою досвідчені студенти-другокурсники 🙂

Керуйтеся тим, яку кількість речей ви можете взяти з собою за один раз. Буде шкода взяти все необхідне, а тоді забути одну з десяти валіз чи сумок у поїзді. Для першого переїзду радимо орієнтуватися на один авіапереліт. Зазвичай авіакомпанії дозволяють взяти із собою ручну поклажу (5-7 кг) та одну (рідше – дві) валізи вагою до 23 кілограмів.

Загальний список буде такий:

  1. Документи.
  2. Речі першої необхідності.
  3. Побутові речі.
  4. Аптечка.
  5. Одяг і взуття.
  6. Речі для навчання

1. Документи. Це посвідчення особи, паспорти, квитки, дозволи, картки, страховки, візи, запрошення на навчання, копії документів. Потурбуйтеся про те, щоб електронні копії всіх потрібних документів були у вас на окремому носії інформації – в телефоні або на флешці, яку ви надійно зберігаєте. А краще зробити ще одну копію, яка зберігатиметься у хмарному сховищі й буде доступна з будь-якого місця, де є інтернет.

І, звичайно, гроші – у валюті тієї країни, де ви навчаєтеся (вочевидь, євро), та невелика сума в гривні – так, щоб вам коли що вистачило на таксі та квиток.

На випадок, якщо флешка загубилася, телефон розрядився, а інтернету немає – запишіть контакти, куди звертатися по допомогу, окремо в блокноті чи роздрукуйте. І зберігайте разом із документами.

2. Речі першої необхідності. Це те, що ви візьмете з собою в салон літака, триматимете в рюкзаку при собі й те, що допоможе вам пережити, скажімо, ніж на вокзалі: білизна та шкарпетки, засоби гігієни – зубна паста, щітка, вологі та сухі серветки, пакетик мила, рушничок, гребінець. Подумайте також про кабель-перехідник для usb, зарядний пристрій та павербанк для телефона.

Поповніть рахунок на мобільному телефоні, переконайтеся, що у вас працюватиме зв’язок та інтернет за кордоном.

3. Ліки. Будьте готові до того, що в аптеках європейських міст вам не продадуть ліки, до яких ви звикли в Україні: вони можуть бути незареєстровані в цих країнах, мати іншу торговельну назву або продавати за рецептом.

Якщо ви приймаєте якісь медичні засоби постійно, потурбуйтеся про те, щоб взяти із собою достатню кількість препарату до першого візиту додому. Переслати ліки поштою родичі вам скоріш за все не зможуть: їх доведеться перевозити в заводських упаковках особисто.

Стандартно для будь-яких подорожей візьміть із собою препарати, які: знеболюють; знижують жар; сприяють детоксикації; знімають симптоми харчових розладів; заспокоють. Щодо всіх цих препаратів порадьтеся зі своїм сімейним лікарем, який вкаже вам правильне дозування та підбере ліки відповідно до особливостей вашого організму.

4. Побутові речі. Заздалегідь з’ясуйте, що є у гуртожитку, де ви будете жити, або в  квартирі, яку ви будете орендувати. Холодильники та пральні машини там скоріш за все будуть, а подумати варто про праску та чайник. Можливо, вам ще знадобиться фен – але ви зможете привезти його іншим разом, не обов’язково під час переїзду.

Також вам знадобиться постільна білизна (дізнайтеся, чи її надають у гуртожитку; дізнайтеся ціни на неї – можливо, простіше купити, ніж везти із собою), рушники, домашні капці, дорожню (термо)чашку та мінімальний комплект посуду.  Контейнери для перекусу, каструлі, сковорідки – або будуть у вашому помешканні, або ви придбаєте їх на місці. Везти ці громіздкі речі з дому, серйозно, не варто.

5. Одяг. Клімат у Європі схожий на український. Беріть сезонні речі та про всяк випадок – один “більш літній” комплект (скажімо, сукню та сорочку) та один “більш зимовий” (светр чи штани). Окремо подумайте про взуття: що ви носитемете щодня, у дощову погоду, у подорож за місто тощо. Не набивайте всю валізу одягом: краще подивіться на місці, що в моді серед ваших однокурсників, і поступово докуповуйте потрібні речі.

6. Речі для навчання. Було б логічно купувати зошити й ручки на місці, але ціни на них у Європі в рази вищі, ніж в Україні! Спитайте у викладачів та студентів, скільки канцтоварів вам знадобиться, і спробуйте взяти їх із собою з України. Можливо, буде вигідніше отримати їх посилкою, коли ви вже осядете в кампусі?

Підручники та посібники спробуйте знайти в електронному вигляді: це в тренді захисту навколишнього середовища, і не займає місця у вашій дорожній сумці. Купуйте в папері лише незамінні посібники.

Потребуєте більше інформації щодо переїзду на навчання в Європі? Наші консультанти охоче підкажуть вам особливості побуту в кожній країні та поділяться досвідом наших клієнтів, які успішно вступили на навчання.

Залишити комментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sign up to our newsletter!