Штудієнколег – перший крок до освіти в Німеччині

Studienkolleg – студентська колегія, або просто “Штудієнколег” – це відправний пункт для українців, які хочуть здобути вищу освіту в Німеччині. Одразу після школи ви можете почати підготовку до освіти за спеціальністю своєї мрії, вивчити німецьку та адаптуватися до нової країни. Розповідаємо все детально!

Для кого створено Штудієнколег?

Як відомо, освіта в Німеччині безкоштовна, але для вступу треба виконати певні вимоги. Якщо ви вже навчаєтеся в українському вузі й хочете перевестися до Німеччини – вам знадобиться сертифікат про знання мови та виписка оцінок із високими балами.

Якщо ж ви закінчуєте школу, між вами та найкращою освітою в Європі – іще рік навчання: саме в Штудієнколег вам належить провчитися принаймні два семестри, щоб здобути право на вступ до університету.

Штудієнколег – це щось середнє між школою та університетом. Ви матимете певний перелік обов’язкових дисциплін, навчатиметеся в першій половині дня, а по закінченні курсу складете випускний іспит – Feststellungsprüfung (не лякайтеся, за рік навчання це слово вже не здаватиметься таким страшним)). Сертифікат Штудієнколега надає вам право вступу на ті напрямки, які ви вивчали під час курсу.

Як вибрати Штудієнколег

Ви вже знаєте, що навчання у вузах Німеччини розділене за напрямками – математичний, медичний, технічний, гуманітарний тощо. До кожного напрямку належать певні спеціальності, і так само перед навчанням абітурієнт має пройти підготовку за профільними предметами. Ось вони:

  • Технічний (T-Kurs): інженерні й технічні спеціальності, предмети: німецька мова, математика, інформатика, фізика, хімія.
  • Економічний (W-Kurs): управління, менеджмент, економіка, предмети: німецька мова, народне господарство, інформатика, математика.
  • Медичний (M-Kurs): медичний та фармацевтичний напрямки, предмети: німецька мова (можуть бути ще англійська та латина), математика, біологія, хімія, фізика.
  • Гуманітарний (G-Kurs): іноземні мови, література, соціологія, географія, предмети: німецька мова, історія, географія, література, соціологія (залежно від напрямку).

Деякі Штудієнколеги можуть поєднувати напрямки – для тих абітурієнтів, які планують бути, скажімо, дизайнерами або програмістами. Такі курси позначаються подвійними літерами, наприклад, TI (технічні та інженерні спеціальності), WW (економіка та ведення бізнесу), GD (дизайн та мистецтво), SW (соціальні науки) тощо.

Тож як вибрати Штудієнколег? Дуже просто: спочатку визначтеся зі спеціальністю, а потім оберіть той Штудієнколег, де вас підготують до профільного вступу.

Підказки щодо вступу

Вступний іспит до державного Штудієнколег передбачає в першу чергу знання німецької мови. Вам знадобиться сертифікат тестування DSH або TestDAF рівня не нижче B2, однак це ще не значить, що ви автоматично склали іспит. Штудієнколеги проводять власний екзамен, що складається з кількох частин: граматики, правопису, читання, слухання та письма.

Іспит оцінюють за 100-бальною системою: чим вищий бал, тим вищі шанси на вступ.

Навчання у державних Штудієнколег безкоштовне, хоча можуть бути студентські внески, які покривають витрати на громадський транспорт і студентські пільги.

Отже, ваша головна задача перед вступом до німецького вузу – скласти іспит до Штудієнколег.

Якщо у вас німецька на рівні А1, ви можете йти до приватного штудіенколлега, де ви спочатку вивчаєте мову до необхідного рівня в університет, а потім вже профільні предмети чи вивчити мову на підготовчих курсах і вступити до державного штудіенколегу.

Отримати детальну інформацію щодо вашого конкретного випадку та побажань можна у експертів LiveStudy. Наша спеціальність – супроводжувати абітурієнта на всіх етапах здобуття освіти, від вибору університета до під вступу та переїзду. Для консультацій звертайтеся прямо зараз!

COMMENTS

  1. Подскажите затраты на платный штудиенколег?

    • Инна, добрый день. Платный штудиен-коллег стартует от 19900 евро, в эту сумма включен блокированный счет, проживание, оплата за обучение и выдают 250 евро на карман ежемесячно. На все направления, кроме М-курса (медицины) возможно автоматическое зачисление в университет после успешной сдачи выпускных екзаменов в штудиенколлег.

Залишити комментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sign up to our newsletter!