Вступ на технічні спеціальності в університети Чехії

У всьому світі дефіцит технічних спеціалістів, не тільки в галузі ІТ, а й в машинобудуванні, будівництві та інших технічних галузях.

Чехія відома своїм виробництвом на увесь світ, і молоді спеціалісти завжди потрібні.
Державні університети Чехії пропонують кращі сучасні технічні спеціальності. Багато випускників шкіл спантеличені тим, який обрати університет  і в якому місті Чехії вчитися, щоб отримувати корисні знання і займатися улюбленою справою, заробляючи при цьому достатньо на життя.

Для любителів інформатики, механіки, авіабудування і просто техніки ми підготували корисний матеріал, який допоможе зробити правильні кроки на самому початку кар’єри.
Вибираючи державний технічний університет в Чехії, ми б порадили зупинитися на технічних спеціальностях наступних чеських ВНЗ:

 • ČVUT (Чеський технічний університет в Празі);
 • VUT (Технічний університет в Брно);
 • VŠCUT (Хіміко-технологічний університет в Празі);
 • ČZU (Землеробський університет в Празі);
 • VŠE (Вища економічна школа в Празі);
 • TUL (Технічний університет в Ліберці);
 • ZČU (Західно-чеський університет в Плзні)

Зрозуміло, першим в голову будь-якого “технаря” приходить назва ČVUT (Чеський технічний університет) в Празі. І це абсолютно правильне рішення. Вважається, що факультет інформаційних технологій та електротехнічний факультет – одні з кращих в Європі.

бібліотека празького технічного університету

Але не варто думати, що тільки в Чеський технічний займається підготовкою програмістів. Відомий Карлов Університет має великий і дуже  сильнийфакультет інформаційних технологій. У ньому основними програмами бакалавріату та магістратури є математика, фізика та інформатика. Кожна з цих програм далі розділена на кілька областей навчання, і в деяких з них пропонується об’єднання з іншим областями. Наприклад, в 2015 році була відкрита зовсім нова навчальна програма «Біоінформатика», яка проводиться спільно з Науковим факультетом; студенти цієї програми зараховані на факультет природознавства.

Вищу освіту в Європі також можна отримати в самому студентському місті Чехії – Брно. Там розташовується величезний Університет Масарика. І в ньому є дуже сильний факультет інформаційних технологій.

Чи є у вас сумніви, чи зможете ви вчитися за кордоном на факультеті інформатики – надійним показником для вас буде легкість, з якою ви освоювали математику в старшій школі, інтерес до логічних головоломок або досягнення в різних іграх з шифруванням.

Технічні спеціальності включають в себе і інші інженерні професії, не пов’язані з інформатикою. Наприклад, професії в області будівництва.

Для будівельника необхідна винахідливість, щоб створити таку форму, яка була б цікавою, новою і привабливою для людей; треба відчувати конструкції: якою має бути балка для того, щоб вона не впала – це повинно бути на рівні почуттів, а для інженерів – на рівні розрахунків, які неможливі без знань законів математики і фізики. Потрібно розуміти історію, політику, відчувати подих сучасної культури. Це все – складові особливості будівельних професій.
Вибираючи навчання за кордоном, порадимо звернути увагу на будівельний факультет Чеського технічного університету в місті Брно.
Напрями підготовки:

 • наземне будівництво;
 • будівельна матеріальна інженерія;
 • конструкції і дорожнє будівництво;
 • будівництво водних конструкцій і водне господарство;
 • геодезія та картографія;
 • економіка і управління в будівництві

Вступні іспити: вступний тест з фізики і математики.


Зрозуміло, що і Чеський технічний університет в Празі, хвалиться своїм будівельним факультетом, який пропонує наступні напрямки:

 • будівництво;
 • будівельна інженерія;
 • архітектура і будівництво;
 • цивільне будівництво;
 • геодезія та картографія

Вступні іспити: тест з математики
Обов’язково ознайомтеся з програмами прогресивного, технологічного і спортивного Ліберецького технічного університету. Його випускники затребувані на ринку і отримують якісну вищу освіту в Європі, зазначене сертифікатами ECTS Label і DS Label.

Це тільки мала частина, того що пропонують технічні університети Чехії.

Окрім успішного складання вступних іспитів, студенти повинні вільно володіти чешською мовою і пройти процедуру нострифікації шкільного атестату або диплому про вищу освіту.

Бажаєте вступити на технічні спеціальності в Чехії, звертайтеся до експертів з освіти LiveStudy і ми розробимо програму вступу до чешських технічних університетів.

Залишити комментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Sign up to our newsletter!